Living-fantasy.cz

Právě je pon 19. lis 2018 17:30:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pár dotazů od začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 19. kvě 2016 19:26:30 

Zdravím.
Rád bych jezdil na dřevárny a potřebuji zodpovědět na pár dotazů a poradit ohledně kostýmu.
Mívají na různých dřevárnách stejné typy oddílů (konrétně Lidé - klaďáci - Mirkové Dušínové) stejné barvy?
Pokud ne, dá se to řešit pouze různými varkoči (popř. s vyměňovacím znakem, pokud na něm orgové bazírují)?
Jak moc se řeší erb na štítu? Bude v pohodě erb, který nebude ani přeplácaná hovadina (Drak požírající chiméru) ani patřící jiné skupině (Stažený muž, chci-li hrát za Starky), ale něco nudného - černý hříč ve zlatém poli?
Teď ke kostýmu, který plánuji - do začátku nic náročného
Na nohy kanady s kožešinovými návleky - Máte návod jak udělat nějaké pořádné, které se snadno navlékají a drží?
Kalhoty a košili z vlákna Jak na úplné začátky
Prošívku a batvat
Varkoč s páskem
Nějaká ta brašnička na věci jako sváča a pití.
Zapomněl jsem na něco?

Předmět příspěvku: Re: Pár dotazů od začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 19. kvě 2016 20:42:01 

k barvám kostýmu, dycky je lepší se podívat co kterej organizátor na svojí akci vyžaduje, takhle plošně ti asi nikdo neporadí. Když bude akce v settigu úvalů, kde se rohan řeže se skřetama asi z tebe nikdo nebude nadšenej když budeš v modrym varkoči s erbákem ale asi tě ani nevyhodí (a varkoč ne vždycky sedí ke kostýmu a rozhodě to chce udělat jinak než jako obdelník s dírou pro hlavu).. zkus kouknout na stránky nějakejch akcí kam bys rád jel. Obecně třeba pražský jednodenky jsou třeba hodě benevolentní.

Boty: na kožešinový omoty se vykašli, nedržej skoro nikdy a pěký to taky neni, nehledě na to že k tomu co popisuješ že bys chtěl se dost určitě ebudou vizuelně hodit. Snad bych rači tahal holý kaady, to aspon nebude tak upoutávat pozornost. Nějaký návleky a boty z kůže jsem viděl a i povedený jsem viděl ale s tim ti uplně neporadim, já si třeba botky šiju sám (pěkej návod je a curievitkov.cz nebo jsem něco psal já pro Orza ale to asi nikdy ebylo zveřejněný) krpce pokud jsi nikdy z kůží nedělal zvládeš a ty převraceky taky nejsou až tak složitý ale trochu zručnosti už to chce.

Brašničku na opasek bych udělal asi jen malou na nejnutější věci co pořád chceš mít u sebe sváča při boji překáží :) na tu je lepší mít žebradlo který necháš povalovat na místě kam se s armádou vracíš

PříspěvekNapsal: pát 20. kvě 2016 8:00:48 

O varkoči jsem napsal pár slov tady: http://dolamroth.cz/index.php?menu=reader&id=30
Krátce řečeno - vykašli se na něj, jsou to dost zbytečně investovaný prostředky.

Stejně tak nedoporučuju kanady s kožešinovými aplikacemi. Tyhle pseudoškorně je hrozně obtížný udělat tak, aby to vypadalo dobře a fungovalo, ve skutečnosti znám asi dva lidi, kterým se to povedlo a to jsou hrozně nadaný řemeslníci a i jim to trvalo několik let, než to vyladili.
Doporučuju buď ušetřit na boty od profíka, mrkni se do příslušné sekce na fóru pro kontakty na různý ševce (a do tý doby jezdit jenom v těch kanadách), případně nějaká ta vlastní výroba.

Košile je v pohodě, postačí kratší halena obyč tunikového střihu. Místo kalhot bych doporučil bruchy a nohavice, ale to je asi o vkusu a o tom, jak to konkrétně bude vypadat - trik je v tom, aby to nebyly jenom široký tunely, protože pak vypadáš, jako že jdeš tancovat na diskotéku, ne bojovat do války.

A zvážil bych, jestli má cenu se na první akci dělat s prošívkou, protože jednoduchá vlněná tunika je snazší na výrobu a udělá ti taky poměrně dobrou službu.
Pásek ok, brašnička proč ne, jenom jestli v tom má být jídlo, bude to spíš žebradlo přes rameno. A jo, dá se s tím i bojovat, ale není to úplně komfortní...

Batvat je asi OK, pokud má být samostatně nošený, doporučil bych věnovat pozornost tvaru, aby to nevypadalo jako kus polštáře na hlavě.

PříspěvekNapsal: pát 20. kvě 2016 11:18:59 

Kluci dobře radí...

Jako jednoduchý a hezký boty lze nosit třeba tohle. Sežere to míň kůže a míň práce než ty návleky, je to imho jednodušší než převrácenky a hezčí, než klasický krpce http://www.instructables.com/id/Viking-shoes/.

S tím, že vlněná tunika nebo kaftan jsou na začátek lepší než prošívka nemůžu než souhlasit, navíc budeš nepromokavej.

Batvat jako sólo ochrana hlavy jde řešit buď nějak takhle http://www.qilip.cz/wp-content/uploads/2015/10/TrnoveKralovstviV_244_6531.jpg, nebo ho schovat pod baret, čepici s chlupatým lemem atp.

Jinak udělat si základ barevně nevýraznej a barvy stran řešit jen doplňky jde, ale varkoč je fakt dost nahouby. Třeba a kápě a jedna z nohavic (pokud máš oddělené) je hezčí. Když tu nakoukneš různým lidem do vlákna v salónu krásy, je vidět, co střídají a co ne. Pokud bys chtěl výrazný i ten základ, asi proč ne, ale zrovna černožlutá kombinace se nevidí až tak často. Na erby se povětšinou kašle, pokud to vysloveně netluče do očí. Ale ony se ty barvy celkově přestávají řešit a častěji vidíš specifikace stran jako "papouškoidní rytíři", "barbaři v přírodních barvách" a tak podobně.

PříspěvekNapsal: pát 20. kvě 2016 13:13:04 

Já taky radím: Udělej si ten základ barevně univerzální.
Režná, hnědá, béžová, černá... Neutrální barvy. Jednoduchý doplňky do začátku taky bývají univerzální (třeba hnědá/černá jednoduchá kožená taštice a pásek se dá použít skoro k čemukoliv).

Boty doporučuju buď krpce, nebo našetřit rovnou na něco "dobového". Na outfitu se dají slušně koupit boty kolem 1500, ale nedají se výdrží srovnat s prací zkušených obuvníků, kteří se tím zabývají - Máme konkrétně tyhle http://www.outfit4events.cz/czk/produkt ... vaci-boty/
I tak, při frekvenci 4 akcí ročně, co průměrně larpáci jezdí, pár sezon vydrží.

A pak, co se týče konkrétní stylizace, předem si vytipuj, na jaké akce chceš jezdit. Třeba na B5A už není předepsaná barva, akorát musíš vypadat "lidsky." Já osobně mám několik kápí - Celkem se to vyplatí, je to levné (půl metru vlny stojí třeba 150) a výrazně to ovlivní barevné ladění kostýmu.

Jinak si můžeš hrát s různými odznáčky, pokrývkami hlavy.
Mám jednu čepici s kožešinovým lemem, černou plstěnou čapku a baret.
Baretem jsem doplnila kostým na Nilfgaard, kožešinu beru na generické fantasy a černou plstěnou čapku jsem měla, když jsme jeli na Valar za Noční hlídku.

Doplňky dělají fakt hodně! Tuniku a kalhoty z tlumených barev můžeš doplnit vlněným kabátcem a kápí a máš luxusního měšťana.
Naopak, když třeba Barashat potřeboval jet za vidláka, doplnil tuniku a kalhoty nezačištěnýma ovínkama, ledabyle nabarvenýma (z nějakýho prostěradla, třepily se), somradlem z kopřivovýho nebarvenýho plátna a slamákem a vypadal jak perfektní šupák.

PříspěvekNapsal: pát 20. kvě 2016 19:00:53 

Takže nejnutnější základ je?
Jinak se nemůžu zbavit dojmu, že za pár let se hrstka Barbarů Cohenů, Ven Havranovlasých a Jindřichů-Šerých děsů bude strašlivě divit, že LARP mladé netáhne.
Protože si myslím, že to období mečů s runovým nápisem ARTIS ;) je potřebné.

PříspěvekNapsal: pát 20. kvě 2016 19:16:05 

Nějak přestávám chápat tvou otázku. Položils dost specifické otázky a dostals na ně vyčerpávající odpovědi.

Minimální základ jsem třeba pro B5A sepsala zde: http://b5a.cz/soubory/dokumenty/navody/2_Nuzaci.pdf

PříspěvekNapsal: pát 20. kvě 2016 21:16:51 

Prostě mě LARP zaujal a rád bych si ho vyzkoušel a myslím, že už jsem "proažoval" dost dlouho a chci se prostě sebrat a jet na nejbližší vhodnou akci - pokud možno před začátkem dalšího semestru. A proto potřebuji něco univerzálního, nebo nějaké snadno upravitelné minimum.
Co se obuvi týče, tak bych rád něco proti čemu neprotestují moje klenby, což nejspíše vylučuje krpce.

PříspěvekNapsal: pát 20. kvě 2016 21:30:57 

Co máš s klenbami? Kdyžtak bych se o tom doktorovi zmínila, protože krpce jsou vlastně z tohohle hlediska zdravé. Pokud s nimi tedy nechodíš po betonu nebo po skále, ale v lese. Krpce mají měkkou podrážku, která se poddá tomu chodidlu a chová se stejně, jako moderní boty imitující bosé chození.

PříspěvekNapsal: pát 20. kvě 2016 22:23:55 

Yshara píše:
Co máš s klenbami? Kdyžtak bych se o tom doktorovi zmínila, protože krpce jsou vlastně z tohohle hlediska zdravé. Pokud s nimi tedy nechodíš po betonu nebo po skále, ale v lese. Krpce mají měkkou podrážku, která se poddá tomu chodidlu a chová se stejně, jako moderní boty imitující bosé chození.

Prostě mě začne ostře bolet přitahovač palce.

Ale k tématu. Jaký kostým by byl univerzální, nebo snadno upravitelný (mě napadly právě ty varkoče)
A jak je to s tím štítem?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]