Living-fantasy.cz

Právě je úte 16. říj 2018 14:59:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Látka - zdroj
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 21:07:45 

Tož jsem si koupil vlnu od bagra. Enem že mi přišlo řídké cosi, páchnoucí po ovčím sýru (aspoň se mi zdá). Štípá to dost, ale stejně si nejsem jist jestli to je opravdu použitelné. Může být vlna jemná?
http://hurka.uhobitu.cz/product.php?id_product=252

PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 22:17:21 

Není to odpověď na tvoji otázku, ale není ta vlna hrozně ...hrubá? jakože řídká vazba, velké mezery mezi vláknama či jak to říct. Aspoň podle jejich fotek, vždyť je průsvitná :shock:
Jestli může být vlna jemná, nevím - co si pod tím pojmem představuješ? Že bude jako bavlněný tričko? Stejně nevím :)

PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 23:08:24 

K tématu: Látka je výrobek vzniklý tkaním.
Vlněná tkanina se nijak neliší od ostatních tkanin.
Tkanina vznikne, když nějakým systémem překřížíš vlákna, která jsou nějak tlustá.

Termínem "vlněná látka" tedy lze označit jak tkaninu vzhledu a řídkosti jako na obrázku, tak pevnou, hustou sukno imitující látku, tak vlněnou deku... (vybírej příště jak podle oka, tak podle řídkosti vazby, gramáže).

Vlny je navíc spoustu kvalit od těch, co pekelně koušou po ty, ze kterých se šijou fusaky pro miminka nebo se z nich vyrábí termoprádlo (merino). Záleží na plemenu ovce, místu, odkud se braly chlupy, na délce chlupů, pečlivosti zpracování a třeba i na tom, jestli vlna nemá příměsi recyklované vlny (vlněné oblečení se nacupuje a znovu se setká, věci vyrobené z této hmoty pak logicky koušou).
Tedy to, že je něco 100% vlna, VŮBEC NIC NEVYPOVÍDÁ O KVALITĚ, dejte si na to pozor.

Nějak jsem vlastně nepochopila, na co se ptáš: Tebou postnutá látka je samozřejmě na něco použitelná. Ale taky mě honem nenapadá na co :)

PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 23:17:24 

Jo a ještě, jakkoliv to nemyslím zle, připadá mi, že tvůj popis celkem odpovídá představě, kterou ve mě vyvolává obrázek, takže bych vlastně řekla, že ti poslali, co sis objednal.
Na vlnu jukni na aped nebo LH shop.

PříspěvekNapsal: pon 11. bře 2013 19:02:35 

Nějak mě nenapadlo, kam jinam bych to mohl napsat.
Jak je to s použitelností kepru? Ve fantasy samozřejmě není Boha a vše je dovoleno, takže mi jde spíš o to, jak moc je to historicky dohledatelný. Našel jsem na půdě dlouhý role lněnejch záclon s keprovou vazbou, tak přemejšlim o nějaký pevnější prošívce.

jabko plyne v své podobě.

-Mikuláš Dačický z Heslova, Prostopravda 1620

PříspěvekNapsal: pon 11. bře 2013 19:09:31 

Určitě je to vazba používaná pro tkaní vlněných látek, ale jak je to s plátnem nevím. Řekl bych, že to půjde, taky záleží na době, ale na RS snad jo.

PříspěvekNapsal: pon 11. bře 2013 22:47:44 

S keprem by taky problém neměl bejt... nepochybně to existovalo a nikde se neuvádí, že by to byl moderní výmysl (z googlu:"Kepr - je látka tkaná keprovou vazbou. Vlněné kepry se nacházejí mimo jiné v nálezech v Herjolfnes (pozn.: cca 14./15. století). Vyráběly se a vyrábějí se z různých materiálů. Výhodou keprové vazby je ve srovnání s plátnovou větší pevnost výsledné tkaniny."). takže v tom problém asi nebude...

EDIT: ještě se to řeší tady (4. příspeve shora) http://www.os-midgard.info/kniha/index.php?idprispevek=11&reakce=174

PříspěvekNapsal: pon 11. bře 2013 22:51:55 

http://cea.livinghistory.cz/zivotvm/rem ... /textilie/ - například tady, doba Velkomoravská.

Píšou tu že byla stejně rozšířená jako plátnová

PříspěvekNapsal: sob 15. čer 2013 10:15:34 

Zdar-esli tě to ještě zajímá-tu vlnu co prodavaji u Hobitů jsem koupil i na LH shopu-je to podivna látka-nicméně když to hodíš na 90℃ do pračky a po hodině vytáhneš budeš se divit:D Zcupuje se to na polovinu svoji velikosti a stane se z toho "normální" poměrně hrubé sukno, které nekouše. Mám z toho tuniku-obarvenou na šedo
http://duvi.rajce.idnes.cz/soud_12_02_2010/#P1010997.JPG
na LH bych to asi uplně nepožíval i když tež se dá, ale jinak v pohodě-jen říkám, srazí se to na polovinu...

Drbota píše:
Tož jsem si koupil vlnu od bagra. Enem že mi přišlo řídké cosi, páchnoucí po ovčím sýru (aspoň se mi zdá). Štípá to dost, ale stejně si nejsem jist jestli to je opravdu použitelné. Může být vlna jemná?
http://hurka.uhobitu.cz/product.php?id_product=252

PříspěvekNapsal: stř 28. kvě 2014 18:12:29 

Chci si vyrobit nový kostým, prakticky od znovu, který bude vypadat víceméně:
http://entropyhouse.com/penwiper/costumes/faramir.html
tedy aspoň začátek ten, závěr bude jiný a prošívku si udělám na celé tělo ne jen na ruce.
Mohl by mi někdo poradit, kde sehnat co nejlepší a nejlevnější látku na prošívanici (hlavně tu vnější část) a pak i nějakou na tu svrchní zelenou tuniku. Nejlépe něco, co by se dalo koupit přes net, nebydlím blízkosti ani Prahy ani Brna, takže bych to raději objednal, kdyby to šlo. Popř uvítám jakékoliv rady k výrobě kostýmu, sice jsem si před dvěma nebo třema rokama šil prošívku, ale ta už je mi malá, nevyhovuje mi střih a materiál je takové cosi, co jsou koupil kdysi v Praze v nějakých levných látkách. Dík

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]