Living-fantasy.cz

Právě je úte 16. říj 2018 14:00:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 08. úno 2016 11:44:03 

Zkusil jsem to obarvit v pračce, dal jsem tam 3 sáčky hnědé iberie a 1 sáček černé iberie a hodilo mi to pěknou tamavší hnědou barvu, takže zatím spokojenost :)

PříspěvekNapsal: stř 21. zář 2016 0:17:03 

Zdravím měl bych otázku, chysdtám se dělat Waffenrock
A měl bycvh otázku jestli je na to potřeba nějaký spešl střich, nebo stačí jen trochu upravit střich standartní tuniky+suknici z většího počtu klínů, sešít tak aby byla byla možná ta odepínací přední část. atd
Toto:
myslím něco jako toto:
Obrázek
nebo
Obrázek
nebo
Obrázek

Předem moc děkuji za rady :)

PříspěvekNapsal: stř 21. zář 2016 13:10:55 

Ahoj, tohle není o klínech, ale o skladech, resp. řasení.
Tj uděláš si ten vršek (jakoby bolerko), rukávy, límec, všecko. A pak k tomu přišiješ ten spodek, což bude pruh delší, než je ten spodní obvod, přičemž ho v požadovaných místech naskládáš, jako třeba na vikinských kalhotách, nebo na kiltu.

Takže je to něco mezi spešl a tunikovým střihem - to bolerko klidně může být jakože tunikový střih (taky záleží na rukávech, pokud chceš ty balonový, je to zas jiný, žejo...) ušitý na tělo, ale ten spodek, aby to vypadalo takhle, nemůžeš dělat přes klíny, ale právě tím řasením.

Obrázek

Obrázek

PříspěvekNapsal: stř 21. zář 2016 23:57:47 

Moc děkuju.. :)

Jen taková Když budu chtít dělat balonkové rukávy, tak k připojení trupu asi není potřeba nějaký speciální fígl, stačí mít pouze vzhledem k obvodu rukávu, větší "díry" na trupové části, v místě kde se přišívají rukávy.

PříspěvekNapsal: čtv 22. zář 2016 11:15:48 

Balonový rukávy jsem nikdy nedělal, ale tipuju, že abys dosáhl toho balonovýho efektu, tak budeš opět muset sáhnout k řasení/skladům. Krásně to vidíš třeba na tom žlutém waffenrocku, co jsem postoval, nebo i na tom černém od tebe - jasně je tam vidět, že do relativně malé (resp. normální) díry na trupu přišiješ (nařasíš/naskládáš) ten rukáv s větším obvodem. To samý pak uděláš v místě, kde se ti ty rukávy budou zužovat do běžné šíře. Trik je v tom to tam naskládat tak, aby to působilo esteticky...

Pokud to uděláš jenom rozšířením a zúžením rukávu, nedosáhneš té balonovitosti a bude to vypadat dost divně.

PříspěvekNapsal: čtv 22. zář 2016 18:46:25 

Já balonový rukávy dělala a v podstatě jsou to široký trubky, naskládaný na obou koncích do úzkých trubek (průramek a úzký konec toho rukávu).

Řekla bych, že je skoro nutné to dělat s podšívkou - aby to udělalo hezkou "buchtičku" (protože ty trubky jsou delší, než je míra od ramene k lokti - tak aby ti to jakoby nepadalo až na předloktí) - a u té podšívky hodně dobře měřit, aby ti to vyšlo kousíček pod loket, ne kratší (protože ten sklad je kolikrát brutální, tak aby ti to nevadilo při ohýbání lokte.

Blbě se to vysvětluje.

PříspěvekNapsal: čtv 22. zář 2016 19:32:48 

Já jsem to třeba z tvýho popisu pochopil a je pravda, že ta podšívka mě samotnýho nenapadla...Zajímalo by mě vizuální porovnání s podšívkou/bez podšívky.

PříspěvekNapsal: čtv 22. zář 2016 20:14:07 

eoreticky, když budeš mít dobře vypasovaný předloktí, tak by tam být nemusela. Ale s ní to ude jistější. Teda za předpokladu, že bude správně udělaná

301. Theodredův praporec

PříspěvekNapsal: čtv 22. zář 2016 23:51:58 

Díky jestli to chápu tak by to mělo vypadat takhle(červeně je pozice lokte,zelená látka, bez rozm,ěru jen pro naznačení.) http://knihovnik-hargorin.rajce.idnes.c ... stichh.jpg
Nebo by to mělo být obráceně? A "balonekˇ" končit před loktem?
+ Dobře naměřit a přišít podšívku, aby držela ten balonkový tvar a překrývala ty skady.
A látka i podšívka balonkové části aby byla deší než je délka části kde na ruce budou.

Předpokládám že logia by mohla být podbná jako u tohohle střihu ne?
http://lt3cosplay.livejournal.com/6385.html

+ Ještě otázka podšívku našít až budu mít udělané sklady nebo rovnou na vystřiženou látku, a až pak skládat?

PříspěvekNapsal: pát 23. zář 2016 8:36:15 

Hargorin píše:
Díky jestli to chápu tak by to mělo vypadat takhle(červeně je pozice lokte,zelená látka, bez rozm,ěru jen pro naznačení.) http://knihovnik-hargorin.rajce.idnes.c ... stichh.jpg
Nebo by to mělo být obráceně? A "balonekˇ" končit před loktem?
+ Dobře naměřit a přišít podšívku, aby držela ten balonkový tvar a překrývala ty skady.
A látka i podšívka balonkové části aby byla deší než je délka části kde na ruce budou.

Předpokládám že logia by mohla být podbná jako u tohohle střihu ne?
http://lt3cosplay.livejournal.com/6385.html

+ Ještě otázka podšívku našít až budu mít udělané sklady nebo rovnou na vystřiženou látku, a až pak skládat?

podšívku máš úplně normálně velkou. Ta je jakoby nosná a na ní přišiješ ty větší díly, aby jsi vytvořil ten balón. Jinak na předloktí už máš všechny vrstvy zase stejně velké

301. Theodredův praporec

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]